Zeytin Ülkesi Ayvalık Sizi  Bekliyor.

Ayvalık her geçen gün, Türkiye’nin ve hatta dünyanın en önemli zeytin/zeytinyağı merkezlerinden biri olarak daha da öne çıkıyor. “Coğrafi İşaret” sahibi Ayvalık zeytinyağının kalite üstünlüğü giderek daha geniş bir alanda ve hiç tartışmasız kabul ediliyor.

Öte yandan, zeytinyağı tüketmenin “sağlıklı yaşamak” ile yakından ilgili olduğu da, artık herkes tarafından kabul gören bir başka gerçek… Sağlıklı nesiller yetiştirmenin yolunun, zeytinyağı tüketiminin arttırılmasından geçtiğine kesin gözüyle bakılıyor.

İşte Ayvalık Ticaret Odası bu bilinçle ve zeytinyağının insan yaşamındaki vazgeçilmez yerini, her defasında daha etkin biçimde hatırlatmak ve zeytinyağı tüketimini arttırmak temel amacıyla, 2005 yılından bu yana her yıl Ayvalık Zeytin Hasat Günleri düzenliyor.

Girişimler sonucu son yıllarda uluslararası bir boyut kazanan Hasat Günleri çerçevesinde açılan “Zeytinyağı Pazarı” da alanında bir ilk olmanın öncülüğü ve yılların birikimiyle büyük ilgi görüyor. Sonuçta, Ayvalık’ta üreticisiyle, işletmecisiyle, markaları yaratan iş adamlarıyla, ithalatçısıyla, ihracatçısıyla, konuklarıyla, medya mensuplarıyla, sanatçılarıyla ve elbette halkın yoğun katılımıyla gerçek bir “şenlik” yaşanıyor.

Programın tamamı